Lokale brukergrupper på St. Olavs hospital

Brukergruppe Kreftklinikken 2020–2021

  • Eva Storvold, Kreftforeningen
  • Hans Gabrielsen, Kreftforeningen
  • Brit Lindebrekke, Kreftforeningen
  • Rolf Bruvold, Kreftforeningen
  • Jorid Irene Wold, Kreftforeningen
  • Bjørn Fjærli, Kreftforeningen, observatør fra Brukerutvalget
  • Ingrid Johansen, sekretær, ingrid.johansen@stolav.no

Brukergruppe Klinikk for Fysikalsk medisin og rehabilitering 2020–2021

  • Steinar Mikalsen, SAFO, leder
  • Merethe Tømmerdal, LFS, SAFO​
  • Mette Nonseth, Foreningen for Muskelsyke, FFO
  • Else-Norun Kvarner, Foreningen for kroniske smertepasienter, FFO
  • Roy Staven, NHF, SAFO
  • Hilde Andresen, LFS, SAFO
  • Tora Rømo, observatør Brukerutvalget
  • Inger Ragna Sivertsen, sekretær,  inger.ragna.sivertsen@stolav.no

Brukergruppe Klinikk for rus- og avhengighetsmedisin 2020-2021

  • Ann Lena Withbro
  • Frode Sandstad
  • Ann Mari Romul, IVARETA
  • Rachel Husvik Aune, RIO
  • Terje Pedersen, Røde kors nettverk etter soning
  • Roger Nesshaug, ADHD Trøndelag
  • Øistein Edvardsen, FFO, LPP, observatør fra Brukerutvalget
  • Lars Morten Lersveen, observatør fra brukergruppen Psykisk helsevern
  • Marit Magnussen, sekretær, marit.magnussen@stolav.no

Brukergruppe Nevroklinikken 2020–2021

  • Jan Herman Pedersen, Parkinsonforeningen
  • Marianne Drevland, MS-forbundet
  • Randi Resell, Blindeforbundet
  • Hege Åmot, MS-forbundet
  • Roger Dragsten Moe, LHL Hjerneslag
  • Halvard Kjelås, FFO, LHL, observatør fra Brukerutvalget
  • Elin Haugen Glasø, sekretær, elin.haugen.glaso@stolav.no

Brukergruppe Psykisk helsevern 2020–2021

  • Hege Hafstad, FFO, ADHD (leder)
  • Lars Morten Lersveen, FFO, ADHD
  • Alexandra Dorthea Ejme, Mental Helse ungdom
  • Veronica Winther, Mental Helse
  • Astrid Cesilie Skjelbred, LPP
  • Erik Holm, A-larm, observatør fra Brukerutvalget
  • Frode Sandstad, observatør fra Brukergruppen ved Rus og avhengighetsmedisin
  • Ann-Torunn Austegaard, sekretær, ann-torunn.andersen.austegard@stolav.no

Brukergruppe Revmatologisk avdeling 2020–2021

  • Irma Strøm, Norsk Revmatikerforbund
  • Margaret Berg, Norsk Revmatikerforbund
  • Toril Indergård, Norsk Revmatikerforbund
  • Per H. Lilleholte, Norsk Revmatikerforbund
  • Anne Furseth, SAFO, observatør fra Brukerutvalget
  • Randi Kristiansen Lien, sekretær, randi.kristiansen.lien@stolav.no

Brukergruppe Ortopedisk avdeling 2020–2021

  • Tor Harald Aalberg, FFO, Momentum Trøndelag
  • Eva-Lisa Borgen, FFO, Momentum Trøndelag
  • Lene Johansen Dypvik, FFO, Norsk Forening for Osteogenesis imperfecta
  • Magne Skjetne, FFO, LUPE
  • Anne Furseth, SAFO, observatør fra Brukerutvalget
  • Randi Kristiansen Lien, sekretær, randi.kristiansen.lien@stolav.no

Brukergruppe Klinikk for akutt- og mottaksmedisin 2020–2021

  • Sissel Marie Gjerdseth, LHL Hjerneslag ung
  • Knut Frode Almaas, Foreningen for Bardet-Biedl Syndrom
  • Ove Korsnes, Kreftforeningen
  • Hilde Wellsch, Norges Diabetesforbund
  • Inger Anne Kolsvik, Astma og allergiforbundet
  • Bjørn Fjærli, Kreftforeningen, observatør fra Brukerutvalget
  • Marit Urkedal Jenssen, sekretær, marit.oddlaug.urkedal.jenssen@stolav.no​​​

  

Mandat for brukergruppene (PDF)



Fant du det du lette etter?